ГоловнаОстанні новини6 Серпня, 2021р.
 Версія для друку

Функціональне навчання слухачів за робочими навчальними програмами

Опубліковано: 06.08.2021, 08:02

Відповідно до розпорядження голови Запорізької обласної державної адміністрації від 22.12.2020 року № 595 «Про затвердження плану комплектування Навчально-методичного центру цивільного захисту та безпеки життєдіяльності Запорізької області слухачами з функціонального навчання у сфері цивільного захисту на 2021 рік» з 03 по 05 серпня поточного року на Бердянських територіальних курсах ЦЗ та БЖД ІІІ категорії пройшли заняття за робочою навчальною програмою «Особи, які, які очолюють об’єктові формування цивільного захисту – пожежні».

Якість навчання з питань цивільного захисту фахівців у більшості залежить від вибору і поєднання різних видів занять та методів їх проведення.

Саме види та методи проведення занять формують вміння і навички у слухачів.

Класно-групові заняття є одним з основних видів  навчальних занять з функціонального навчання, вони використовуються в умовах курсової підготовки та дозволяють наближати навчальний процес до практичних потреб слухача.

Так, завідувач курсів Олексій ТКАЧОВ провів класно-групове заняття за темою «Система захисту населення в надзвичайних ситуаціях. Оповіщення про загрозу виникнення або виникнення надзвичайних ситуацій».

На класно-груповому занятті завідувач поетапно подав новий матеріал з теоретичних питань, супроводжував його демонстрацією підготовленою презентацією із залученням слухачів до активної співпраці та широкого поєднання їх індивідуальної і групової роботи.

Під час занять слухачі опрацьовували важливі питання з попередження надзвичайних ситуацій та ліквідації їх наслідків.

Практичний  метод застосовують для надання необхідних пояснень та організацію показу з виконанням практичної роботи з наступним самостійним виконанням її слухачами та контролем з боку керівника заняття.

З особливим зацікавленням присутні сприйняли практичне заняття, яке провела майстер виробничого навчання Антоніна ШУЛЬГА «Дії за призначенням пожежного формування у ході ліквідації наслідків надзвичайних ситуацій». На земельній ділянці, навчальному місці «пожежна безпека», слухачі ознайомились з первинними засобами пожежогасіння та їх застосування при виникненні пожежі.

Прийняття управлінських рішень особами, які очолюють пожежні формування цивільного захисту з відпрацювання дій відповідно до планів цивільного захисту,  евакуації людей на випадок пожежі та інструкцій про заходи пожежної безпеки у ході ліквідації наслідків надзвичайних ситуацій відпрацьовувались у ході проведення групової вправи, яку провів майстер виробничого навчання Віктор ЄЖЕЧЕНКО.

З метою здійснення контролю рівня засвоєння навчального  матеріалу  слухачам ставились контрольні питання і заслуховувались їхні відповіді та надавались необхідні пояснення, рекомендації.

Методом обговорення та завдяки обміну думками, слухачів спрямували на виконання самостійної роботи за розглянутими темами.

Зацікавленість слухачів викликали підготовлені працівниками курсів робоча технологічна карта, мультимедійні презентації, навчально-наочні посібники, навчальні фільми.

Заняття пройшли організовано, слухачі задоволені, адже отримані знання будуть використовуватися, як на заняттях з працівниками на суб’єктах господарювання, так і при необхідності в повсякденному житті.

За  результатами підсумкового контролю, рівень знань слухачів забезпечує виконання обов’язків керівників формування цивільного захисту – пожежні.   Вони отримали необхідні практичні навички  діям за призначенням формування цивільного захисту – пожежні у ході ліквідації наслідків надзвичайних ситуацій. 

Після закінчення занять завідувач курсів Олексій ТКАЧОВ вручив слухачам посвідчення про проходження функціонального навчання у сфері цивільного захисту.

 

Антоніна ШУЛЬГА,

майстер виробничого навчання

Бердянських територіальних курсів

ЦЗ та БЖД ІІІ категорії

DSC00487.JPG DSC00491.JPG IMG_1511.JPG                                                 


   
Останні новини
21 Вересня08:46 Робота мобільного навчально-консультаційного пункту під час святкування Дня міста 78-мої річниці визволення Бердянська та Дня рятівника
14 Вересня15:43 Підготовка до командно-штабного навчання цивільного захисту
9 Вересня10:24 Проведено інструктивно-методичне заняття з представниками місцевого органу виконавчої влади та територіальних громад Пологівського району
1 Вересня09:34 Фахівці НМЦ ЦЗ та БЖД Запорізькій області прийняли участь у всеукраїнському практичному семінарі щодо організації діяльності консультаційних пунктів з інформування населення про надзвичайні ситуації
28 Серпня09:32 Виїзні заняття з функціонального навчання слухачів за робочими навчальними програмами
6 Серпня08:02 Функціональне навчання слухачів за робочими навчальними програмами
30 Липня08:56 Інформаційно-методична підтримка консультаційним пунктам з питань цивільного захисту при органах місцевого самоврядування та об’єднаних територіальних громадах
14 Липня11:36 Удосконалення навчальної матеріально-технічної бази Бердянських територіальних курсів цивільного захисту та безпеки життєдіяльності ІІІ категорії
6 Липня09:57 Відкрите заняття на Запорізьких територіальних курсах ЦЗ та БЖД І категорії
24 Червня15:19 На базі Навчально-методичного центру цивільного захисту та безпеки життєдіяльності Запорізької області проведені семінарські заняття з керівниками сільських, селищних, міських територіальних громад Запорізького району
23 Червня11:15 Проведені семінарські заняття з керівниками сільських, селищних, міських територіальних громад Мелітопольського, Василівського, Бердянського та Пологівського районів
18 Червня08:30 Командно-штабні навчання на узбережжі Азовського моря
16 Червня10:09 Практична підготовка на суб’єктах господарювання триває
10 Червня15:59 Заняття з функціонального навчання з працівниками оперативно-рятувальної служби Бердянського міськрайонного управління ГУ ДСНС України в Запорізькій області
1 Червня08:26 Семінарське заняття з керівниками райдержадміністрацій, новообраними головами сільських, селищних, територіальних громад, старостами щодо розбудови системи цивільного захисту та реалізації заходів захисту населення і територій від надзвичайних ситуацій
Останні новини